25-lecie ORDYNACJI Ks. Waldemara Kurzawy

Dnia 19 lipca 2015 r. w Działdowie miało miejsce dziękczynne nabożeństwo z okazji 25-lecia ORDYNACJI Księdza Waldemara Kurzawy.

Z tej okazji swemu Proboszczowi najlepsze życzenia przekazali wdzięczni Parafianie:

Jezus powiedział: "Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem",

DROGI KSIĘŻE PROBOSZCZU

25 lat temu 15 lipca 1990 r. odpowiedziałeś Bogu "tak" na Jego słowa: "Pójdź za mną". Uroczystość ta miała miejsce w Parafii Sorkwickiej, gdzie wraz z trzema mgr teologii zostałeś wprowadzony w urząd duchownego przez bp Kościoła ks. dr Janusza Narzyńskiego. Wierny swemu powołaniu obchodzisz dzisiaj piękny jubileusz.
Nie byłeś tam sam, ale wraz z najbliższymi i parafianami. Od tego dnia już jako ksiądz rozpocząłeś wędrówkę razem z nami. Poprzez te wszystkie lata jesteś dla ludzi jak latarnia na morzu pozwalająca odnaleźć się zagubionym okrętom - duszom...
Jesteś odblaskiem Chrystusa. Uczysz jak żyć, aby rozwijać żagle wiary i rozkwitać wobec Bożego Oblicza. Wypływa z ciebie wdzięczność, miłość, ciepło, radość i serdeczność, jak woda z czystego górskiego strumyka. Przez te 25 lat wiele się wydarzyło:
- zostałeś proboszczem naszej Parafii
- przeżyliśmy wiele wspólnych świąt i uroczystości
- wykonaliśmy wiele remontów
- wybudowaliśmy nowy kościół
Ale najważniejsze jest to, że jesteś z nami w chwilach radości jak i w dniach smutku. Twoje serce jest zawsze dla nas otwarte, a ręka wyciągnięta i gotowa nieś pomoc potrzebującym.
Dziś już nie ma wielu tych, którzy byli u Twego boku tego dnia, kiedy ślubowałeś wierność Bogu i Jego Świętej Ewangelii. Wspomnienie o nich może być bolesne.
Jednak Pan Jezus powiedział "Błogosławieni, którzy się smucą albowiem oni pocieszeni będą. Dlatego dziś są z Tobą świadkowie tamtych wydarzeń i my, ci których trzymałeś w ramionach jak ojciec w dniu chrztu i prowadziłeś do wyznania wiary przed Bogiem w dniu konfirmacji oraz ci, którzy rozpoczynają swoją wędrówkę z Bogiem.
Dziś jako wielka Boża rodzina cieszymy się razem z Tobą, Drogi Księże.
Razem z Tobą dziękujemy Panu za te lata pełne radości, trudu, doświadczeń i zmagań, a wszystko to w służbie Bogu i ludziom. Dzisiaj - na kolejne lata Twojej SŁUŻBY - pragniemy życzyć Ci: Bożej miłości, ludzkiej dobroci, żelaznego zdrowia, anielskiej cierpliwości, wytrwałości Hioba, i tego, abyś pozostawił po sobie wiele pięknych, niewidocznych śladów w ludzkich sercach, ale i tych widocznych, jak ten, którym jest nasz piękny kościół Zbawiciela w Działdowie.


Jakie to szczęście spotkać kogoś, kto już to wie, kto nasze zwątpienia zamienia w pewność.
Kto wyruszył z nami w podróż w poszukiwanie ziemi obiecanej, rozbudza w nas marzenia, ale jednocześnie wskazuje drogę.
Pasterza, który dba o to, byśmy pili ze źródła wody żywej i grzali się w ogniu gorejącego krzewu.
Nauczyciela, siejącego słowo -  mając nadzieję, że wzejdzie plon stokrotny
Opiekuna, który zapobiegliwie dolewa oliwy do naszych lamp, aby jej nie zabrakło na powitanie tego najważniejszego gościa.
Ojca, który z radością wita w swym progu zagubionego syna marnotrawnego.
Księdza, który karmi nas chlebem do syta.
Człowieka, który każdego dnia troszczy się o to, byśmy stali się solą tej ziemi.