Nowa książka Erwina Kruka
"SPADEK Zapiski mazurskie 2007 - 2008"

Książka ukazała się w Oficynie RETMAN Dąbrówno 2009 w serii "Moja Biblioteka Mazurska nr 16"

W wywiadzie dla Gazety Olsztyńskiej Pan Erwin Kruk powiedział o tej nowej swojej książce:

"To jest raczej rodzaj dziennika literackiego, gęstego, wielowarstwowego, składającego się z różnych form, także reportażu. Każdy może odczytywać "Spadek" zależnie od swoich doświadczeń, poglądów, spojrzenia na świat. ..."

Erwin Kruk urodził się w 1941 roku w Dobrzyniu koło Nidzicy na Mazurach. Jego rodzice, Herman i Meta, z domu Stach, mieli tam kilkunastohektarowe gospodarstwo. Po przejściu frontu, 1945 roku, najpierw ojciec został wywieziony przez Rosjan - nigdy nie wrócił. Matka zmarła na tyfus w lipcu 1945. Następnego dnia po pogrzebie dom w Dobrzyniu został zajęty przez obcych. Z trzech braci Kruków, żyją Erwin i jego młodszy brat, Ryszard. Starszy brat, Werner zginął tragicznie ponad pół wieku temu. (Informacja za Gazetą Olsztyńską z dnia 25.09.2009)

Zdjęcie okładki: >>

Wydawca: Pierwsza proza Kruka od czasów "Kroniki z Mazur" (Warszawa, PIW 1989)! Przejmująca opowieść autobiograficzna najwybitniejszego Mazura, której głównym wątkiem jest nieudana próba pozyskania spadku po tragicznie zmarłych rodzicach. Literatura życia codziennego, pełna aktualnych odniesień i komentarzy. Ważny portret środowiska Olsztyna i regionu, ale też i samego Kruka. Książka wobec której trudno będzie pozostać obojętnym.

Więcej o tej książce w lokalnych mediach >>

 

Strona Diecezji Mazurskiej