Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

W niedzielę 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, w białostockiej kaplicy ewangelickiej odbyło się uroczyste nabożeństwo którym włączyliśmy się jako Kościół w wojewódzkie obchody. Oprócz członków i sympatyków parafii wzięli w nim udział goście na czele z mjr Andrzejem Niemyjskim z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Kazanie wygłosił proboszcz parafii, jednocześnie kapelan EDW, ks. mjr Tomasz Wigłasz, który nawiązując do podobieństwa o wdowie i niesprawiedliwym sędzi, mówił m.in., że „wytrwałość w modlitwie nie jest przekonywaniem Boga, że mam rację, a modlitwa sposobem zmieniania Jego woli.(...) Oddając Bogu rzeczy i sprawy dla nas ważne pozwalamy, by On sam je kształtował i realizował we właściwym czasie.”

W naszej modlitwie łączyliśmy się również z tymi, którzy dla swojej wiary cierpią prześladowania w nadziei i zaufaniu, że Bóg weźmie w obronę swoich wybranych, którzy wołają do Niego we dnie i w nocy, chociaż zwleka w ich sprawie (Łk 18,7). Pamiętaliśmy także o tych, którzy ucierpieli na skutek przejścia tajfunu Haiyan.

 

Ks.TW