Przedświąteczny Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Mrągowie - "Przebaczenie"

Jeden, dwa, trzy,.. trzydzieści pięć, trzydzieści sześć, pięćdziesiąt, pięćdziesiąt jeden, (a to jeszcze nie koniec), sześćdziesiąt osiem, sześćdziesiąt dziewięć, siedemdziesiąt!!!!!!!!!! Tylu uczestników zjazdu zgromadziło się w gościnnej sali parafii w Mrągowie. To wielkie zaskoczenie ale i ogromna radość. Tylu młodych ludzi jeszcze nie widziałem na zjazdach. W Mikołajkach było nas czterdzieścioro. To dowód, na to, że formuła zjazdów odpowiada mazurskiej młodzieży i coraz chętniej uczestniczą w zjazdach młodzieżowych - powiedział Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. Sebastian Kozieł.

Trzynastego marca w sobotę o godzinie 10, rozpoczął się zjazd młodzieży diecezji mazurskiej. Trzynastka to przez niektórych liczba niepowodzenia i nieszczęścia. Dla uczestników symbol fantastycznie spędzonego dnia w doborowym towarzystwie, ze Słowem Bożym ale także ze sportem.

Na wstępnie przedstawialiśmy przybyłe parafie. Każdy przedstawiciel parafii losował karteczkę z nazwą innej. Potem mieliśmy około dziesięciu minut na zgromadzenie jak największej ilości informacji na temat uczestników z wylosowanej parafii. Dowiadywaliśmy się o imiona, zainteresowania, wiek .. Z tą wiedzą mogliśmy przedstawić wszystkich i poznać się trochę lepiej. Żeby lepiej wykorzystać tą wiedzę zostaliśmy podzieleni na osiem drużyn, w których próbowaliśmy zgromadzić, uzgodnić i omówić jak najwięcej skojarzeń dotyczących słowa "przebaczenie".

Wszystkie myśli spisywane były na kartkach i przywieszane do głównej tablicy. Następnym punktem programu było omówienie przypowieści biblijnej "o złym słudze" w formie bibliologu. W dość nietypowy sposób werset po wersecie mogliśmy zastanawiać się nad tym co czuły postaci tej historii, jakie mogły być powody ich postępowania. Każdy mógł wypowiadać własne myśli, z czego chętnie korzystano. Podsumowaniem były ciekawe wypowiedzi ks. Bogusława Juroszka, oraz ks. Sebastiana Kozieła. Żeby trochę się rozerwać po wysiłku umysłowym zaproponowano nam zabawę ruchową, którą poprowadził ks. Bogusław Juroszek oraz śpiew, któremu z gitarą towarzyszył ks. Krystian Borkowski z Giżycka. Po tym jak pośpiewaliśmy, poruszaliśmy się przyszedł czas na wykład ks. Sebastiana Kozieła na temat przebaczenia. Podsumował także zgromadzone przez nas skojarzenia dotyczące przebaczenia. Było to bardzo interesujące, dowiedzieć się jak inni młodzi ludzie postrzegają tematykę zjazdu. Teraz nadszedł czas na zapisywanie się do turnieju trambabuli oraz tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Zgłosiło się dwunastu chłopców i sześć dziewcząt do turnieju tenisa stołowego, oraz pięć drużyn do piłkarzyków. Rozgrywki rozpoczęły się po pożywnym obiedzie w szkole podstawowej. Za obiad bardzo serdecznie dziękujemy Parafii w Mrągowie. Rozgrywki były bardzo emocjonujące. Rywalizacja zacięta, ale w duchu fair play. Dzięki dobrej organizacji udało się wszystko szybko rozegrać i wyłonić zwycięzców poszczególnych dyscyplin, którym zostały wręczone pamiątkowe dyplomy puchary ufundowane przez DDM.

Następnie przyszedł czas na podsumowujące dzień młodzieżowe nabożeństwo w kościele w Mrągowie. Prowadzili je ks. Krystian Borkowski, ks. Sebastian Kozieł, ks. Marcin Pysz.

Był to wspaniały czas przedświątecznej refleksji i spotkania z innymi młodymi ludźmi z naszej diecezji. Czekamy na następne

John

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Światowej Federacji Luterańskiej w Genewie -

projekt Joanny Kozieł, zjazdy młodzieżowe na sportowo.

 

Młodzież wraz z duszpasterzem diecezji mazurskiej pragnie bardzo serdecznie podziękować Parafii w Mrągowie za przygotowanie pysznych posiłków i udostępnienie pomieszczeń.

 

 

Strona Diecezji Mazurskiej