Diecezjalne Święto Pieśni w Giżycku

Dnia 7 czerwca 2012r. w Giżycku odbyło się Diecezjalne Święto Pieśni - Spotkanie Chórów Diecezji Mazurskiej, a zarazem jubileusz 50-lecia Chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Giżycku oraz jubileusz 185-lecia poświęcenia obecnego kościoła ewangelickiego.

Spotkanie prowadził gospodarz giżyckiej Parafii - ks.Krystian Borkowski, który po preludium organowym w wykonaniu Klaudii Camilli Twardzik przywitał przybyłe chóry i Gości. Przedstawił krótką historię chóru giżyckiego i przekazał podziękowania dla założycieli i prowadzących: p. Anieli Szarek, ks. bpa Janusza Jacuckiego i obecnego dyrygenta p. Macha, a także dla 3 chórzystek, które śpiewają od początku istnienia Chóru.

Gratulacje i pozdrowienia w imieniu władz Miasta i Powiatu przekazał Burmistrz Giżycka.

Po występie Chóru z Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Giżycku i po wspólnej pieśni Święta miłość Jezusowa (ŚE 566) ks. bp sen. Jan Szarek oraz ks. bp sen. Janusz Jagucki (obaj byli proboszczami Parafii w Giżycku) poprowdzili liturgię wstępnną.

W tegorocznym Diecezjalnym Święcie Pieśni wystąpiły następujące chóry i zespoły:

Zespół Dziecięcy z PEA w Mikołajkach

Zespół Dziecięcy z PEA w Giżycku

Chór PEA w Sorkwitach

Chór PEA w Mrągowie

Chór Oddziału Mazurskiego Związku Ukrainców w Polsce "Kamerton"

Zespół TEM (z Mrągowa i Mikołajek)

Chór PEA w Mikołajkach

Chór PEA w Rynie

Chór PEA w Olsztynie

Chór PEa w Nidzicy

Kazanie podczas tej uroczystości wygłosił NPW Ks. Bp Jerzy Samiec na tekst z 1 Kor. 15, 57-58

Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce udzielił na zakończenie uczestnikom tegorocznego święta pasterskiego błogosławieństwa

Spotkanie po zaśpiewaniu przez wszystkie chóry dwóch wspólnych pieśni kontynuowano w parafialnym ogrodzie na posiłku i rozmowach.

Na pewno przeżycia z tego święta w Giżycku, a szczególnie wielka wdzięczność dla Gospodarzy pozostaną długo w pamięci uczestników i będą zachętą do dalszej pracy chórowej.

Oby Wszechmogący Pan raczył błogosławić tę służbę. Jemu niech będzie chwała!

 

Spotkanie zostało zarejestrowane przez Polskie Radio i będzie odtworzone na antenie II propramu w niedzielę 1 lipca 2012 r. o godz. 8

(Zdjęcia: ks.radca Krzysztof Mutschmann)

Więcej:

O, jak Klaudia Camilla Twardzik gra na organach!!! następny utwór i jeszcze jeden !!!!