Niezwykły jubileusz w Mikołajkach

8 stycznia swoje urodziny obchodziła najstarsza mikołajska parafianka, a zarazem najstarsza mieszkanka tej mazurskiej miejscowości - pani Małgorzata Faron. Był to szczególny jubileusz, gdyż pani Małgorzata kończyła setny rok życia. Tak wspaniały jubileusz to okazja, by w gronie najbliższych podziękować Bogu za jego prowadzenie i prosić o dalsze błogosławieństwo.

Tego dnia, w piątkowe przedpołudnie, w mikołajskim kościele zebrała się liczna rodzina Jubilatki, sąsiedzi, znajomi, przyjaciele, parafianie oraz mieszkańcy Mikołajek. Przybył również burmistrz, który złożył życzenia w imieniu miasta i odczytał list gratulacyjny pani premier Beaty Szydło.

Uroczystość miała podniosły charakter. Zebranych przywitał proboszcz, ks. Bogusław Juroszek, a słowa rozmyślania oparte na Psalmie 23 wygłosił ks. Emeryt Franciszek Czudek. Nawiązał do bogatego życiorysu jubilatki, która całe swoje długie życie od urodzenia spędziła w Mikołajkach. Tu wyszła za mąż, wychowała swoje dzieci, pracowała, tu wraz ze swoim mężem, długoletnim kuratorem parafii, angażowała się w życie kościelne.

Po rozważaniu większość z obecnych w kościele przystąpiła do Stołu Pańskiego.

Wzruszającym momentem uroczystości było odczytanie wiersza autorstwa córki jubilatki, p. Eryki Heigelmann. Burmistrz, p. Piotr Jakubowski, w swoich życzeniach zaznaczył, że w jego wieloletniej pracy to pierwszy przypadek, by któryś z mieszkańców miasta i gminy obchodził tak zacny jubileusz, co czyni piątkową uroczystość wyjątkową.

Pani Małgorzata Faron wychowała czworo dzieci, doczekała się licznego grona wnuków i prawnuków. Obecnie zamieszkuje u córki Eryki, której cała rodzina podziękowała kwiatami za trud opieki nad matką. Naszej Jubilatce życzymy wielu łask Bożych i Jego błogosławieństwa.

ks. Bogusław Juroszek